Josef Vrabec


Výroba posilovacího náčiní


Dělnická 34

Cheb

350 02tel: 737 480 443

tel.: 775 021 619

 
mapa 
posílám pomocí Toptrans

O mně


Možná někoho z Vás bude zajímat kdože jsem a jak jsem se k této činnosti vlastně dostal.

V dobách naprostého začátku, vyzbrojen tělesnou váhou dosahující "slušných" 53kg, jsem si jako první náčiní vytvořil lavičku s předkopy, stojánky na činku a vrchní kladku.
Tohle všechno by nebylo až tak zvláštní, kdyby toto všechno nebylo ze dřeva a složitelné pod postel.
 V tehdejším věku přibližně 17ti letech, tato výbava chvilku i stačila.
Protože jsem celý život více či méně zvládal nástrahy mechanického života, brzy poté jsem začal tvořit svojí první opravdovou posilovnu s prvními stroji, která mi už vydržela několik let a to nejen mě, ale i několika kamarádům.
 Zlákán jiným sportem jsem po několika letech s tímto sportem skončil a s ním i tato posilovna.


Moje první sklepní posilovna kterou jsem kdysi vyrobil. Byla to docela tragédie, ale tragický byl i rozpočet který jsem na to v té době měl.


 Až po letech jsem se nakonec kvůli zranění kolene vrátil zpět k tomuto zajímavému sportu. Nastala otázka kam chodit cvičit.
Rok jsem chodil do zdejší komerční posilovny a zhruba po této době jsem začal opět spřádat plány na tvorbu své vlastní posilovny.
A protože nechodím s nápadem daleko, velmi rychle jsem toto také začal realizovat.
Protože jsem v komerční posilovně rovněž postrádal řadu strojů a možností, chtěl jsem je všechny mít ve své posilovně a toto se mi také povedlo.

V neveliké sklepní místnosti panelového domu jsem vytvořil posilovnu obsahující: klec, lavičku, multipress, protisměrné vrchní i spodní kladky, vrchní i spodní kladku (veslování), legpress, hackendřep, lýtka ve stoje i v sedě, bench v sedě negativní, vrchní hammer přítahy na záda, zákopy, předkopy, pecdeck a deltdeck.
Další kombinací lze dosáhnout ještě například bradel, pozitivně nakloněných tlacích na hrudník v sedě, glute ham raise, T osu.


Druhá posilovna vyrobená v a následně provozovaná v panelovém domě. Některé věcí mám a používám dodnes.


Pomocí zapůjčené svářečky, vrtačky a úhlové brusky jsem tak vytvořil kompletní posilovnu sloužící z části dodnes nejen mě, ale i mým přátelům, přičemž její náklady jsou již zaplaceny.
Když jsem s touto posilovnou tehdy přišel na jednom známém webu o kulturistice a posilování, sklidil jsem poměrně slušný zájem, stejně tak i nabídky o vyrábění dalších strojů, ale těmto požadavkům jsem nemohl vyhovět neboť jsem již tuto místnost přetransformoval z dílny na posilovnu, a také fakt, že se sousedi postupně ohrazovali proti této výrobě zrovna v paneláku. (ani se nedivím)

 Nyní se již výrobě věnuji od roku 2013 a neustále se snažím vylepšovat, doplňovat, a zkvalitňovat nabídku sortimentu. S tehdejší výrobou se to již nedá vůbec srovnat.Nedávná posilovna. V současnosti již přesunuta do většího prostoru.

Současná, a postupně inovovaná posilovna. Postupně ještě přijde vyměnit legpress, protisměrky, benchpress v sedě s vrchními přítahy a přibudou další mé výrobky.