Josef Vrabec


Výroba posilovacího náčiní


Dělnická 34

Cheb

350 02tel: 737 480 443

tel.: 775 021 619

 
mapa 
posílám pomocí Toptrans

Možnosti výroby a úprav výrobků.Povrchová úprava


Pomocí tohoto testovacího konfigurátoru si můžete vyzkoušet některé barevné kombinace laku a koženky. Mějte prosím navědomí, že každý monitor zobrazuje barevné podání trochu jinak a proto berte barvy s rezervou.
Barva konstrukce
Barva potahu
Pokud si chctete být naprosto jistí barvou odstínu, bude nejlepší navštívit nějakou prodejnu barev a nechat si ukázat vzorník RAL barev případně mě můžete pochopitelně navštívit osobně.

K dispozici je samozřejmě celá škála barev do kterých Vám mohu výrobky nalakovat. Barvy jsou také v možnostech lesk, pololesk, polomat, mat a v několika dalších variantách včetně metalických barev, strukturovaných barev, fluoroscentních barev, variantách antik nebo imitacích chromu nebo dalších kovů jako měď, zlato, bronz atd. Možností je opravdu obrovské množství.

Některé barvy, mohou mít vliv na cenu výrobku, především pak barvy metalické a kovové.
Toto je vždy lepší prodiskutovat a ceny jsou závislé na ceně samotné barvy a případně odlišnosti jejich aplikace či výpalu.

Nicméně samotný příplatek není nikterak zásadní. Může se jednat například o 200kč na lavičku, s větší objednávkou může náklad na kus i klesat. U imitací kovů to může být o něco více.

V konfigurátoru barev pak najdete výběr těch nejzajímavějších. Celý RAL vzorník si můžete prohlédnout například také zde. Koženky například zde a zde.
Dvojité lakování


Pro opravdu perfektní vzhled stroje je ideální dvojité lakování. To znamená, že se nanese první vrstva barvy a poté ještě jedna. To má několik výhod. Hlavní výhodou je sjednocenější povrch, oblejší hrany a zvýšená odolnost povrchu.

Některé odstíny barev, pokud má být povrch opravdu perfetkní se bez dvojitého lakování vpodstatě neobejdou. Jedná se hlavně o svétlé tóny jako pochopitelně bílá, nebo žlutá, některé červené a další.

Některé výrobky již v základu lakuji dvojitě. Toto je uvedeno v popisku zboží. U některých výrobků to tak není, jedná se především o výrobky kde se snažím držet cenu v co nejnižší hladině.

Níže je porovnání bílé barvy, vlevo jednovrstvého nátěru, vpravo dvouvrstvého nátěru. Rozdíl je patrný okamžitě. Na levé straně prosvítá problematické místo a pokusně vyražené číslo 8. I svár je hrubší struktury.
Na pravé straně jsou všechny nedostatky odstraněny a barva vytváří krásný hladký sjednocený povrch i v komplikovaných místech.                 Jedna vrstva barvy                                    Dvě vrstvy barvy
Pískování povrchu
Pískování povrchu
je technologický postup kdy se celý povrch výrobku takzvaně opískuje, tedy pod tlakem se "ošlehá" povrch materiálu, na který poté přijde vrchní lak. Na povrchu materiálu se tímto vytvoří drobné prohlubně za které pak vrchní lak ještě lépe drží. Další podstatnou věcí je, že dojde k očistění povrchu a také částečně k jeho sjednocení. Tedy jsou odstraněny drobné oděrky či prohlubně které můžou lakem vyniknout.
Opískování a následná aplikace práškové barvy je vůbec tou nejlepší možnou alternativou povrchové úpravy co se týče kvality ve všech směrech, s výjimkou žárového zinkování.


Polstrování


Polstrování je důležitou součástí všech strojů. Pro polstrovnání používám materiály od českých dodavatelů. U výrobků standardně dělám zakulacené vnější rohy a také spodní opolstrování.

Pokud by však časem došlo k poškození mohu nabídnout jejich přepolstrování.

Odolnost koženek dle normovaného testování je 120 000 Matindale.

Na čištění koženek se používá mýdlová voda, neagresivní saponátové prostředky. Zakázáno je používat benzín, ředidla, rozpouštědla, oleje atd.

Pro polstrovnání lze použít i pravé kůže, ale tam je třeba počítat s nemalým navýšením ceny.


Rozměry polstrování udávané u výrobků jsou rozměry podpěrných desek. Skutečné rozměry jsou pak tedy o něco větší a to cca o 1cm na každou stranu.

Zakulacené rohy sedáku lavičky

Spodní polstrování


Další úpravy


Vzhledem k tomu, že pracuji také s nerez materiály, je možnost vyrobit části nebo klidně i celé stroje a příslušenství z nerez materiálu, případně pro venkovní použití nechat části žárově zinkovat. Ceny dle rozsahu po domluvě.
Cihličkové závažíU řady výrobků nabízím možnost cihličkového závaží. Vedení cihliček je provedeno z nerez materiálu.

Cihličky se mohou kombinovat, tedy je možné mít určitý počet 10Kg a určitý počet 5Kg cihliček.

Celkové množství a varianty cihliček cihliček lze měnit, s tím se také mění cena za výrobek.
Vlastní posilovací stroj?


Máte představu jak by měl vypadat nebo spíš co všechno byste chtěli aby obsahoval Váš posilovací stroj? Chcete to či ono, a k tomu to a tamto? Již několik strojů, které najdete v mé nabídce vzniklo tímto způsobem a tuto možnost nabízím i ostatním.

Podstatné je snad jen to, aby taková kombinace byla reálná. V případě, že budete tento výrobek také odebírat, je jeho návrh zdarma! To platí i u crossfit stanice, které většinou řeším individuálně dle zadaných dispozic.

Podklady pro vlastní crossfit stanici


Protože většinou vyrábím crossfitové stanice dle požadavku klienta, potřebuji pro výrobu nějaké podklady. Většinou je zásadní rozměr prostoru (pohled zhora), výška stropu a případné technologické prvky, kterým je třeba se vyhnout - vodovod, elektrický rozvod, odpady, vzduchotechnika, osvětlení a jiné. Zde je potřeba vědět výšku od země, výšku a hloubku součásti. Velkým pomocníkem je také fotografie místa, kam sestava bude namontovaná.

Místo mohu přijet také osobně zaměřit a prokonzultovat, je ale třeba počítat nejen s náklady na dopravu, ale také s náklady na pracovní den a proto se snažím je li to možné uskutečnit návrh dle dodaných parametrů.

 

Důležité také je mít představu co všechno by měla stanice obsahovat a v jakém počtu. Jde o stanice pro velkou činku a jejich počet, horizontální žebříky, žebříky se sklonem, žebřiny, hrazdy rovné, zahnuté, s paralelními úchyty, hrazdy předsunuté, vícestupňové, bradla, wallball desky, případně další speciální doplňky jako klouby na činkovou osu, bezpečnostní dorazy, držáky činek, lavice...
Montáž crossfit stanic


Dle domluvy můžeme crossfit stanici přivést a namontovat. Na montáž jezdíme ve dvou. Je nutné počítat s cenou dopravy a cenou za montáž. Obojí je závislé na vzdálenosti od Chebu a tuto částku Vám sdělím předem. Orientačně je cena montáže v Praze cca 1600kč pro jednoho plus cena za dopravu. Pochopitelně s větší vzdáleností narůstají obě tyto položky.
Výrobky


Zde rád všechny zájemce upozornil že veškeré výrobky jsou rouční kusová výroba a můžou se tak jednotlivé rozměry či detaily mírně lišit a to jak u kovových částí tak potažených. Vždy se ale snažím dostát nejlepší možné kvality a pokud behem vývoje mohu již nějakou část vyrobit lépe, tak také tak učiním.